Vážna dopravná nehoda pri obci Kolíňany. O život prišiel maturant

Pri obci Kolíňany neďaleko Nitry prišiel o život 18 ročný maturant.

Tragédia sa odohrala medzi obcami Kolíňany a Čeľadice. Len 18-ročný chlapec prechádzal po málo frekventovanej ceste v blízkosti miestnej vodnej nádrže na svojom bicykli. Žiaľ, v tom istom čase tadiaľ prechádzal aj iný mladý muž na osobnom aute.

Cyklista mal na sebe tmavé oblečenie a nebol osvetlený, vodič zrážke nedokázal zabrániť.

„Vodič pravdepodobne neskoro zbadal cyklistu a začal brzdiť. Auto dostalo šmyk, otočilo sa do protismeru a po zrážke s cyklistom zastalo v priekope.,“ opisuje tragické udalosti Polícia SR. K zranenému cyklistovi bola privolaná záchranka. Napriek niekoľkominútovému oživovaniu následkom zranení podľahol.

„U 20-ročného vodiča vozidla Alfa Romeo policajti prítomnosť alkoholu v dychu nezistili,“ dopĺňa polícia. Okolnosti, miera zavinenia aj presná príčina nešťastia sa vyšetrujú. Polícia vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Policajti opakovanie apelujú na dodržiavanie bezpečnostných zásad všetkých účastníkov cestnej premávky. Vodiči by nielen počas zhoršenej viditeľnosti mali jazdiť opatrne a predvídať. Naopak, reflexný pásik, nálepka alebo vesta sú finančne nenáročné a veľmi účinné ochranné prvky pre chodcov a cyklistov. „Akýkoľvek ich odraz vo svetlách prichádzajúcich áut vodičov dostatočne upozorňuje na pohyb chodca,“ prízvukujú policajti. Obzvlášť nebezpečné je tmavé oblečenie.

Zdroj foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password