Valentínske balíčky putovali k deťom a viacerým zariadeniam v Nitrianskom kraji

Občianske združenie a dobrovoľníci rozdali dary deťom s neľahkým osudom.

Valentín neoslavovali len zamilovaní, ale aj deti v Nitrianskom kraji. Občianske združenie Inšpirujme svet darovalo valentínske balíčky deťom so náročným životným osudom, detským domovom, liečebno-výchovným sanatóriám, Centru SLNIEČKO, Detskému charitnému domu sv. Lujzy, rodinám s deťmi v náhlej bytovej núdzi a športovo aktívnym deťom. „Všetci sme chceli ukázať týmto deťom, že na nich niekto myslí a ich osud nám nie je ľahostajný.  Riadili sme sa aj múdrou myšlienkou: najlepší spôsob ako spraviť deti dobrými, je urobiť ich šťastnými. Pevne veríme, že sme prispeli k ich ďalšiemu rozvoju a úspešnej budúcnosti,“ povedal predseda OZ INŠPIRUJME SVET, správca Nadácie POMOC Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) a poslanec Zastupiteľstva NSK Marcel Filaga.

Rozdaných bolo spolu 1200 kilogramov sladkých darov.

Projekt sa pripravoval dva týždne a balíčky dostali deti v okresoch Nitra, Nové Zámky, Levice, Šaľa a Komárno. „Spolu sme rozdali 1200 kg sladkej lásky vo forme želé a kokosových cukroviniek. Rozvoz nám trval približne 10 dní, pretože územie, ktoré sme chceli pokryť, je rozsiahle. Všetci sme to robili vo svojom voľnom čase, po pracovných povinnostiach, a preto chcem poďakovať všetkým rodinným príslušníkom, ktorí tolerovali našim dobrovoľníkom niekoľkodňový rozvoz lásky,“ uviedol Marcel Filaga.

K projektu sa pridala aj Maltézska pomoc Slovensko, Dobrovoľný hasičský zbor Kostolný Sek a mnohí dobrovoľníci a aktivisti.

Deti z liečebno-výchovného sanatória na Kyneku si na stretnutie pripravili kultúrnym program a predstavili históriu kaštieľa, v ktorom sanatórium sídli.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password