V Zlatomoraveckej nemocnici otvorili úplne nové oddelenie

Nemocnica má nové oddelenie dlhodobo chorých. Zrekonštruované a vynovené priestory sa nachádzajú v pavilóne interných disciplín.

zdroj : www.zlatemoravce.info

Úplne nové Oddelenie dlhodobo chorých poskytuje liečebno – preventívnu starostlivosť na 12 lôžkach, ktorým je potrebné zabezpečiť dlhodobú liečbu s každodennou lekárskou vizitou, ošetrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

,,Som rád, že nemocnica v Zlatých Moravciach ide cestou zmysluplnej revitalizácie, tak, ako sme si stanovili pri rozhodnutí ju pre obyvateľov mesta a spádovej oblasti ďalej rozvíjať. Verím, že pacienti naše rozhodnutie ocenia a potvrdí sa správnosť nášho rozhodnutia,“ uviedol počas návštevy predseda predstavenstva a generálny riaditeľ AGEL SK Michal Pišoja.

Zrenovované Oddelenie dlhodobo chorých si pozrel aj riaditeľ nemocnice v Leviciach Ján Belanský: ,,Je to skvelá inšpirácia, radi by sme rozvíjali spoluprácu nemocníc v Leviciach a Zlatých Moravciach, ako aj ďalších menších nemocníc. Každá pozitívna skúsenosť môže priniesť prospech pre našich pacientov.“

Rekonštrukcia trvala približne dva mesiace a preinvestovalo sa 30 000 eur. Izby oddelenia majú nové podlahové krytiny, kreslá, postele, elektrické spotrebiče, zútulnila sa pracovňa sestier novým nábytkom a chodba vstavanou skriňou. Priestory sú vybavené aj pre imobilných, majú nový náter a každá z izieb je farebne odlíšená. Zvolená téma naznačuje ročné obdobia – jar, leto, jeseň, zima. Ide však len o prvú etapu rekonštrukcie. Po realizácii oboch etáp sa počíta s navýšením lôžok na tomto oddelení až do plánovaného počtu 50.

Na oddelenie sa prijímajú pacienti s chronickými chorobami bez rozdielu veku, u ktorých možno vplyvom ďalšej liečby dosiahnuť zlepšenie zdravotného stavu. ,,Dĺžka hospitalizácie sa riadi stavom pacienta, priemerne trvá 21 dní. Oddelenie má nepretržitú prevádzku a pracujú v ňom pod vedením primárky kvalifikovaní lekári, erudované sestry, zdravotnícki asistenti a sanitári, ktorí spolupracujú s fyzioterapeutmi oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie,“ uviedla spoločnosť.

Pacient si môže pobyt v ústavnej starostlivosti na tomto oddelení vybaviť aj na vlastnú žiadosť, bez predchádzajúceho lekára, a to za účelom ošetrovateľskej starostlivosti. Súčasťou tejto hospitalizácie je i rehabilitácia a nácvik denných činností. Takúto starostlivosť vykonávajú sestry a pomocní zdravotnícki pracovníci, tento pobyt je však spoplatnený.

Základný rajón nemocnice tvorí obyvateľstvo okresu Zlaté Moravce s hraničnými obcami okresov Nitra a Levice, čo spádovo predstavuje zhruba 45-tisíc obyvateľov.

Po zániku nemocnice v Novej Bani nemocnica čiastočne poskytuje zdravotnícke služby i pre obyvateľov tohto regiónu. Zdravotná starostlivosť je v zlatomoravskej nemocnici zabezpečovaná na 58 lôžkach.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password