V zariadení pre seniorov bude termokamera

Chrániť najzraniteľnejších je prioritou samospráv od samého začiatku pandémie.

Mesto Nitra dostalo ponuku, ktorá môže výrazne uľahčiť identifikovanie potenciálneho rizika prenosu nového koronavírusu. Termokameru na bezkontaktné meranie telesnej teploty osôb sa radnica rozhodla umiestniť v Zariadení pre seniorov na Zobore.

Spoločnosť Morez ponúkla Nitre termokameru na trojmesačnú skúšobnú dobu.

Vedenie mesta sa o umiestnení zariadenia radilo s vedúcou odboru sociálnych služieb Naďou Šimovou. Termokamera bude podľa nich najprínosnejšia práve na Zobore, kde z pohľadu šírenie ochorenia COVID-19 žije najohrozenejšia skupina obyvateľstva. „Každá takáto ponúknutá pomoc je veľmi dôležitá,“ doplnil viceprimátor Miloslav Špoták.

„Veríme, že spolu s ďalšími prísnymi hygienickými opatreniami aj tento merač teploty prispeje k zvýšeniu bezpečnosti klientov v tomoto objekte,“ povedala Naďa Šimová, ktorá je závoreň poverená zariadenie na Zobore viesť.

Merač skontroluje každú osobu, ktorá vstúpi do budovy. Návštevy sú v tomto období zakázané.

Podobný systém v súčastnosti využívajú aj viaceré spoločnosti v Priemyselnom parku Nitra – Sever. Všako však záleží od toho, aký druh bezdotykového merača si radnica vyberie.

Tento systém podľa roiaditeľa spoločnosti Morez Róberta Mikulášika umožňuje mnohé aplikácie, ako napr. prehľadné grafické znázornenie nameranej teploty, okamžité zablokovanie turniketu, zoznam so záznamom času prechodu a namranej teploty spolu s fotografiou osoby, ale aj možnosť využitia ako biometrický prístupový systém na základe rozpoznávania tváre.

Najvhodnejší merač bude pre seniorské zariadenie vybratý na základe obhliadky priestorov objektu.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password