V Starom divadle v Nitre prebiehajú rekonštrukcie. Doteraz diváci sedeli na sedadlách starých viac ako 50 rokov

Návštevníci Starého divadla Karola Spišáka si budú môcť vychutnať predstavenia z vynoveného hľadiska. Vo Veľkej sále prebiehajú zmeny v podobe výmeny podlahy a sedačiek.

Vo Veľkej sále Starého divadla Karola Spišáka v Nitre sa od začiatku prázdnin začala rekonštrukcia hľadiska. Vďaka zriaďovateľovi UNSK mohlo divadlo pristúpiť k výmene podlahy a sedadiel.

„Po desiatkach rokov bola už rekonštrukcia hľadiska nevyhnutná. Predpokladám, že sedadlá mali 60, možno aj 70 rokov, preto sme sa dohodli úplne zrekonštruovať a obnoviť sedenie pre divákov vo Veľkej sále divadla,“ informoval riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda.

zdroj fotky: facebook Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre
zdroj fotky: facebook Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre

Nitriansky samosprávny kraj vyhovel žiadosti a pridelil finančné prostriedky vo výške 70-tisíc eur, ktoré pôjdu na všetky práce spojené s rekonštrukciou a obnovou sedenia vo Veľkej sále divadla.

„Celá táto rekonštrukcia zahŕňa najskôr kompletnú demontáž starého sedenia a podlahovej krytiny a namiesto nej príde nová podlahová krytina s novým farebným odtieňom a nové sedadlá a samozrejme nevyhnutné núdzové osvetlenie, ktoré predtým tiež v divadle nebolo,“ dopĺňa riaditeľ divadla Martin Kusenda.

Kapacita divadla sa nezmení, zostáva rovnaká – 306 miest. Hľadisko by malo byť zrekonštruované najneskôr 2. septembra.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password