V sadoch pri Nových Zámkoch zostalo na stromoch toľko jabĺk, že ich rozdávajú

Do sadov chodia v týchto dňoch desiatky zberačov. Jablká si môžu sami nazbierať zadarmo alebo za dobrovoľný príspevok.

V ovocinárstve Emilove Sady sa počas 55-ročnej histórie doteraz ešte nestalo, že by im zostali jablká na stromoch aj koncom jesene. Napriek veľkej snahe sa im zatiaľ nepodarilo zozbierať všetky plody zo sadov. Nechcú, aby tam zostali do zimy.

„A preto sme sa rozhodli, že otvoríme naše sady a ROZDÁME všetky jablká, ktoré ostali na stromoch ZADARMO,“ informovali majitelia.

Do sadov v obci Dvory nad Žitavou v okrese Nové Zámky v týchto dňoch chodia desiatky oberačov s debničkami, prepravkami alebo košíkmi a niektorí aj s rebríkmi. Jablká, ktoré si sami nazbierajú sú zadarmo. Tí, ktorí chcú, môžu sady podporiť dobrovoľným príspevkom.

Ak to počasie neovplyvní, sady sú v piatok 18.11. a v sobotu 19.11. otvorené od 8. do 16. hodiny. Posledný vstup do sadov je 45 minút pred koncom otváracej doby. Zmeny sady zverejňujú na sociálnej sieti.

„Samozber jabĺk bude trvať, kým počasie dovolí,“ dodávajú majitelia.

Aktuálne sa zbierajú odrody Braeburn a Jonagold. Pri odrodách Topaz, Pinova a Idared prebieha dozber. To podľa ovocinárov znamená, že veľká časť je už vyzbieraná, ale kto hľadá, ten nájde.

Televízia Nitrička

Forgot Password