V rámci nového grantového programu bude v Nitre podporených 5 projektov

Vybrané lokality budú vďaka projektu zrevitalizované. Podporia voľnočasové aj výchovno-vzdelávacie aktivity.

foto: NH

Prvý ročník nového grantového programu má výsledky. V rámci programu KÄRCHER – UPRACME SI SPOLU bolo vybraných päť verejnoprospešných projektov. Celkovo ide o sumu 4898, 40 €.

„Podporené projekty sú zamerané na vyčistenie a revitalizáciu existujúcich verejných priestranstiev, ktoré slúžia verejnosti (detské ihriská, športové ihriská, komunitné ihriská či okolie cyklotrasy…),“ spresnila Nitrianska komunitná nadácia, ktorá program zastrešuje.

foto ilustračné (pixabay.com)

Z ôsmich prihlásených projektov bolo vybraných päť víťazných.

  • Na Hájoch nám záleží – Projekt získal sumu 1000 € a realizovaný bude s pomocou dobrovoľníkov. Za túto sumu bude opravený altánok, vyčistený a opravený priestor detského ihriska. Pribudnúť by mala knižná búdka, nádoba na hračky pre deti, motýlí záhon s kvetmi, domček pre hmyz, náučná tabuľa o tom, ako dlho sa ktorý odpad rozkladá. „V okolí autobusovej zastávky plánujú osadiť nádoby na mobilnú zeleň, čo by značne prispelo k skrášleniu prostredia. Autori projektu zorganizujú aj 2 workshopy – jeden o separovaní odpadu a o význame hmyzu a včiel pre prírodu,“ uvádza sa v anotácii k projektu.
  • Oprava a vyčistenie multifunkčného ihriska na Kyneku – Ihrisko je potrebné po 11 rokoch fungovania zrevitalizovať. Suma 995, 40 € je určených na kúpu ochranných sietí po obvode ihriska a preglejok, ktoré budú slúžiť ako mantinely.
  • Komunitné ihrisko Združenia STORM – V areáli komunitného centra sa za 1000 € opraví ihrisko využívané deťmi. Treba tu vyznačiť nové čiary pre organizované športy. Na plote budú osadené nové dosky, ktoré dotvorí streetartová grafika.
  • Veľké klokočinské čistenie Občianskeho združenia Šport – osveta – kultúra – Suma 1000 € bude využitá na úpravu parku pod Borinou i detského a hokejbalového ihriska pri Kostole sv. Gorazda.
  • Odnes si odpadky do svojho kontajnera je projekt Občianskeho združenia pre Dražovce – Organizovaný bude v spolupráci s obyvateľmi mestskej časti. 903 € je určených na informačné tabule, ktoré budú umiestnené pri cyklostrase a pri dražovskom kostolíku. Iniciátori chcú prostredníctvom nich výchovne pôsobiť na domácich a turistov, ktorí po sebe zanechávajú odpadky. Súčasťou bude aj upratovacia brigáda v Dražovciach.

Partnerom programu je mesto Nitra a spoločnosť Kärcher, ktorá zdarma poskytne nefinančnú pomoc prostredníctvom vysokotlakových čistiacich zariadení, ako aj zametacích strojov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password