V prvom štvrťroku uskutočnili viac ako tisíc výjazdov

Pri ich práci zohráva takmer vždy hlavnú úlohu čas. Dokázali to už vo viac ako tisícke zásahov od začiatku roka.

V priebehu prvých mesiacov tohto roka uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Nitrianskom kraji celkovo 1 046 výjazdov. V priebehu mesiacov január, február a marec mali príslušníci Hasičského a záchranného zboru najviac technických zásahov, a to v počte 490.

„Nasledovalo 222 výjazdov k požiarom, 125 výjazdov k dopravným nehodám, 107 ekologických zásahov,“ hovorí Andrea Červočová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre.

Pri ekologických zásahoch vykonali hasiči 102 výjazdov v súvislosti s pandémiou koronavírusu, pri ktorých odoberali a prevážali vzorky.

Okrem toho hasiči v priebehu 1. štvrťroka 2021 vykonali 103 požiarno-previerkových cvičení. Priame škody v dôsledku týchto udalostí boli za 1. štvrťrok 2021 vyčíslené na viac ako 598 000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Nitrianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 5 315 000 eur.

Zdroj foto: HaZZ Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password