„V prvom rade sa musíme zjednotiť, odhodiť stranícke tričká,“ hovorí nový predseda NSK B. Becík, ktorý čoskoro zloží sľub

Branislav Becík, ktorý po 21 rokoch vystrieda doterajšieho predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu, čoskoro zloží sľub novozvoleného predsedu. Stretol sa so zástupcami politických strán a nezávislých poslancov.

Foto: archív TV Nitrička

Úmyslom stretnutia so zástupcami novozvolených krajských poslancov bolo vytvorenie spolupráce pre rozvoj Nitrianskeho kraja. „Predniesol som im svoj volebný program a moju koncepciu rozvoja kraja v prospech našich obyvateľov a požiadal som ich, aby vložili do môjho programu svoje postrehy a body pre lepšie fungovanie kraja – pre vás, obyvateľov,“ uviedol Branislav Becík prostredníctvom sociálnej siete.

Podľa jeho názoru je potrebné odhodiť stranícke tričká a zjednotiť sa. Obdobie, kedy vybraní ľudia žili a profitovali na úkor celého kraja, majú byť pod jeho vedením minulosťou.

Svoj zámer zverejnil spolu s fotografiou, na ktorej je Martina Holečková (nedávna kandidátka na predsedníčku NSK za blok strán KDH, SaS, Tím Kraj Nitra, ŠANCA, SPOLU, ODS – Občianski demokrati Slovenska, DS, OKS, ZA ĽUDÍ a zvolená krajská poslankyňa), Iván Farkas (starosta obce Mužla, poslanec NR SR a krajský poslanec, kandidoval za stranu SZÖVETSÉG – ALIANCIA), Miloslav Horka (nitriansky krajský predseda strany SNS) a Otokar Klein (primátor mesta Nové Zámky, kandidoval ako nezávislý).

Ako zvolený predseda zloží sľub na zasadnutí novozvoleného zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktoré sa bude konať 28. novembra.

Spolu s ním budú v Koncertnej sále Župného domu o 10. hodine sľuby skladať aj noví krajskí poslanci. Súčasťou zasadnutia bude tiež správa predsedu volebnej komisie o výsledkoch volieb z 29. októbra a vystúpenie nového predsedu.

Televízia Nitrička

Forgot Password