V priestoroch budúcej hlavnej pošty v Nitre prebiehajú stavebné úpravy

Nitriansku hlavnú poštu čaká sťahovanie, ktoré môže dočasne spôsobiť menšie obmedzenia. Klienti a zamestnanci sa dočkajú modernejších priestorov.

Hlavná pošta v Nitre sa konečne dočká modernejších priestorov. Dlhšie obdobie sa hovorilo o rekonštrukcii bývalého Poštového a telegrafného úradu, kde zatiaľ pošta sídli. Z tohto plánu však zišlo. Služby hlavnej pošty sa napokon presťahujú o niekoľko metrov ďalej – blízko budovy Krajskej knižnice Karola Kmeťka – do bývalých nitrianskych tlačiarní.

V súčasnosti tu prebieha stavebná úprava priestorov.

V uplynulých týždňoch sa realizovali, vybudovali sa nové priečky, vymenili okná, upravila sa fasáda budovy. Bola vybudovaná kompletná elektroinštalácia, vnútorné rozvody vody a kanalizácie. V súčasnej dobe sa robia nové omietky. Okrem stavebných úprav bude pred presťahovaním potrebné nainštalovať nové priehradkové pracoviská, ktoré sa aktuálne vyrábajú. Bude tiež potrebné nainštalovať nový mobiliár pošty a zrealizovať dátovú a hlasovú pripravenosť.

„Samozrejme, že sťahovanie bude náročná logistická akcia, kde klienti môžu pocítiť čiastkové obmedzenie služieb, ale našou snahou bude presťahovať poštu tak, aby čo najmenej obmedzila našich klientov,“ vyjadrila sa hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Pošta bude po presťahovaní poskytovať rovnako široké portfólio služieb, ako má hlavná budova poskytovať, ale klientom a zamestnancom ponúkne aj niekoľko výhod.

Nové priestory v modernom dizajne majú zabezpečiť tepelnú pohodu v zime aj v lete, pošta bude mať tiež vybudovaný vyvolávací systém. „Zákazníci pošty nebudú musieť čakať v radoch, ale v pohodlí poštovej haly s dostatočným počtom sedení si počkajú na svoje vybavenie. Pre zamestnancov pošty budú vybudované vyhovujúce pracovné priestory, šatne, sociálne zariadenia, denné a oddychové miestnosti,“ dodáva Iveta Dorčáková.

Aj prípravu novej budovy negatívne ovplyvnila pandémia koronavírusu. Dodávky stavebného materiálu a stavebných výrobkov vplyvom koronakrízy trvali dlhšie. Avizovaný termín presťahovania služieb zostáva nezmenený – udiať sa tak má v prvom polroku 2022. Presnejší dátum zatiaľ nie je známy, no konkrétny termín bude podľa hovorkyne Slovenskej pošty klientov oznámený v dostatočnom predstihu.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password