Plaváreň a jej nedostatky

Po rekonštrukcii je Mestský kúpeľ v prevádzke len od októbra 2019. Dnes v ňom odstraňujú nedostatky.

Minulý týždeň prebehla v mestskej plavárni plánovaná kontrola. Počas nej sa zistili závady. „Našli sa drobné nedostatky, na niektorých miestach sa dostal pod protišmykovú podlahu vzduch a pri žľaboch preteká voda, ale iba v minimálnom rozsahu. Chyby sa opravia 20. januára,“ ubezpečuje nitriansky hovorca Tomáš Holúbek.

Zhodnotiť aktuálny stav plavárne prišiel prednosta mestského úradu Martin Horák, šéf investičného odboru František Halás, vedúci oddelenia športových zariadení Miloš Dovičovič aj zástupcovia dodávateľa stavby.

Na nedostatky v kúpeli upozornil aj Pavol Obertáš, poslanec mestského zastupiteľstva v Nitre. „Protišmyková fólia okolo obvodu bazéna sa vydúva a vznikajú vzduchové bubliny, o ktoré možno zakopnúť. Pod bazénmi v technických miestnostiach sú 2 sudy s čerpadlom, kde stále preteká voda z netesností niekde pod žľabmi. Obe chyby boli reklamované a zhotoviteľ ich bol viackrát opravovať,“ opisuje poslanec stav po osobnej obhliadke bazéna.

Nasledujúca kontrola je naplánovaná na budúci mesiac. „Robia sa aj pravidelné tlakové skúšky, keďže sa počas rekonštrukcie menili desiatky metrov potrubí,“ dodáva Holúbek.

Rekonštrukčné práce Mestského kúpeľa boli ukončené minulú jeseň, pri oprave sa použili financie vo výške 161-tisíc eur. „Sací a výtlačný systém  zlepšili cirkuláciu a kvalitu vody. Pri bazénoch sú tiež protišmykové výstupy, ktoré zvýšili bezpečnosť plavcov. Nová je aj bazénová fólia a nerezové žľaby,“ uvádza mesto Nitra. 

Radnica zároveň dodáva, že do mestskej plavárne plánuje investovať aj naďalej. Podľa slov viceprimátora Daniela Balka sa tak v budúcnosti dočkáme rekonštrukcie sauny, spŕch či WC priestorov.

Televízia Nitrička

Forgot Password