V novembri sa začne najväčšia revitalizácia Parku na Sihoti v jeho 150-ročnej histórii

Návštevníkov čaká nielen nová bohatšia výsadba, ale aj vynovené detské ihriská, vyhliadkové mólo či pikniková lúka.

Kým v takzvanom Novom parku už výsadba trvaliek začala, starú časť revitalizácia ešte len čaká. Rozbehnúť sa má v mesiaci november a svojím rozsahom sa zaradí medzi najväčšie na Slovensku.

Mesto na obnovu nitrianskeho parku získalo takmer 6 milióna eur z Európskej únie. Realizátorom bude spoločnosť DYNAMIK HOLDING.

„Pôjde o najväčšiu revitalizáciu parku v jeho 150-ročnej histórii. Zo Starého parku chceme urobiť moderný park 21. storočia a zároveň rešpektujeme jeho historické hodnoty,“ uviedla nitrianska radnica.

Jeho súčasťou má byť nová bohatšia výsadba, zrevitalizované chodníky z prírodných materiálov, nové osvetlenie a lavičky. Deti budú môcť využiť vynovené detské ihriská doplnené o inkluzívne prvky, seniorov potešia workout prvky. Pribudnúť má aj pikniková lúka s miestami na grilovanie, vyhliadkové mólo nad zvieracou oborou a opravená Žabia fontána.

„Starý park predstavuje územie od kúpaliska smerom k Žabej fontáne až po pešiu lávku cez rieku Nitra. Počas revitalizácie je potrebné rátať s istými obmedzeniami a uzatvorením parku. Priebežne vás budeme o všetkom informovať. Vo výsledku nás však čakajú vynovené obe časti parku – nová aj tá stará,“ dodalo Mesto Nitra.

Televízia Nitrička

Forgot Password