V Nitrianskom kraji stúpla chorobnosť chrípky o viac ako 150 %

Pacientov trápili najmä zápaly prínosových dutín, stredného ucha a zápay pľúc.

Hlásenia z ambulancií v Nitrianskom kraji hovoria aj o náraste akútnych respiračných ochorení. Lekári v 15. kalendárnom týždni v prípade daných ochorení zaznamenali nárast o 14,2 % v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Dokopy bolo hlásených 1337 akútnych respiračných ochorení. Vplyvom ich zvýšeného výskytu bol tiež prerušený výchovno-vzdelávací proces v jednej materskej škole v topoľčianskom okrese.

V 149 prípadoch išlo o chrípku a chrípke podobné ochorenia.

„Predstavuje to nárast chorobnosti chrípky a CHPO o 153,3% oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ uvádza Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre. V prípade najviac postihnutej vekovej kategórii sa nič nemení. Väčšina respiračných ochorení bola hlásená u detí vo veku od 0 do 5 rokov.

zdroj: RÚVZ NR

Celkovo bol komplikovaný priebeh ochorení zaznamenaný u 51 osôb.

„Z toho bolo 39,2 % sinusitíd (zápalov prínosových dutín), 29,4 % pneumónií (zápalov pľúc) a 31,4 % otitíd (zápalov stredného ucha),“ vysvetľuje regionálny úrad. Ochorenia ohlasovali vo väčšom počte praktický lekári pre deti a dorast, a to 54 %. U dospelých pacientov išlo 38 % lekárov. Čo sa týka ochorenia Covid-19 v Nitrianskom kraji bolo hlásených 332 prípadov ochorení potvrdených PCR vyšetrením a 359 prípadov ochorení potvrdených antigénovými testami.

Televízia Nitrička

Forgot Password