V nemocnici už poobede ľudí otáčali. V kraji však dnes vzniklo ďalších 6 odberných miest na antigénové testy

Viacerí sa už dnes k testom v nitrianskej nemocnici nedostali. Ponuka miest pre bezplatné antigénové testovanie v kraji sa však rozširuje.

zdroj: Prezídium HaZZ

V šiestich okresoch Nitrianskeho kraja vznikli nové odberné miesta, v ktorých sa bude možné dobrovoľne otestovať na ochorenie COVID-19. Prevádzkuje ich Hasičský a záchranný zbor (HaZZ). Odberné miesta na antigénové testovanie obyvateľov „zelených okresov“ budú prevažne na hasičských staniciach okresných riaditeľstiev HaZZ, odbery budú vykonávať hasičskí záchranári. Podľa hovorcu Ministerstva vnútra SR Petara Lazarova sa testovanie začalo v pondelok od 14.00 h a skončí sa o 20.00 h. Každý ďalší deň budú odberné miesta otvorené od 12.00 do 20.00 h až do odvolania.

Nové odberné miesta sú umiestnené v Nitre na Dolnočermánskej ulici, v Šali na Murgašovej, v Zlatých Moravciach na Ulici 1. mája, v Komárne na Družstevnej ulici, v Nových Zámkoch na Komárňanskej a v Leviciach na Požiarnickej ulici.

Krajské riaditeľstvo HaZZ v Nitre na Dolnočermánskej ulici

Ďalšie odberné miesta sú okrem hasičských staníc v Nitre, v Nových Zámkoch a Leviciach

Obyvatelia Nitrianskeho kraja sa môžu dať otestovať bezplatnými antigénovými testami na COVID-19 v troch mestách. Od pondelka fungujú odberné miesta v Nitre, v Nových Zámkoch a v Leviciach. V Nitre zriadilo ministerstvo zdravotníctva mobilné odberové miesto na Špitálskej ulici pri starom vchode do nemocničného areálu, kde sa nachádza aj miesto na PCR testovanie.

Ako informovala nitrianska radnica, antigénové testovanie tu prebieha od 10.00 do 15.00 h.

Špitálska ulica v Nitre (archív TV Nitrička)

Mobilné odberové miesta fungujú aj pri Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch. Podľa hovorcu nemocnice Jána Bačeka antigénové testovanie sa vykonáva v unimobunke na parkovisku pred budovou nemocnice od 10.00 h do 14.30 h bez nutnosti objednania. „Všetci vstupujúci do nemocnice musia byť otestovaní v antigénovom odberovom mieste,“ pripomenul Baček. Ako doplnil, v budove patológie so vstupom z Cintorínskej ulice sa nachádza PCR odberové miesto, kde sa pracuje od 8.00 do 12.00 h, no na testovanie sa treba vopred objednať.

Ministerstvo zdravotníctva okrem toho vytvorilo odberové miesto na antigénové testovanie aj v Leviciach. Nachádza sa na ulici SNP číslo 19. Testuje sa tu od 10.00 do 12.00 h.

Televízia Nitrička

Forgot Password