V Nitrianskom kraji bola odhalená nelegálna výrobňa cigariet: Zaistili vyše 12 ton

Tabak sa sem mal dostať z Grécka cez Taliansko. V priemyselnom objekte bol spracovávaný a mal byť distribuovaný na Slovensku aj v zahraničí.

Nedávna akcia Kriminálneho úradu Finančnej správy (FS) SR odhalila nelegálnu činnosť v priemyselnom objekte bývalého bitúnku. V nelegálnej výrobni cigariet bolo zaistených vyše 12 ton tabaku baleného v kartónových krabiciach. „Pri akcii zaistili aj zariadenie na sušenie a rezanie tabaku. Predbežnú škodu na úniku na spotrebnej dani z tabaku vyčíslili na 1.079.163 eur,“ uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská.

Kriminalisti v súvislosti s prípadom zadržali dve osoby ukrajinskej národnosti.

Spracovaný bol už návrh na väzobné stíhanie. Keďže vzniklo podozrenie zo spáchania zločinu za porušenie predpisov Trestného zákona, páchateľov vyšetrujú pre prečin nepovolenej výroby tabaku a tabakových výrobkov.

„Obidvom zadržaným hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ dodáva hovorkyňa.

Razia prebiehala v obci Veľké Bedzany v okrese Topoľčany. Vyšetrovanie zatiaľ ukázalo, že tabakovú surovinu doviezla na Slovensko neznáma osoba z Grécka cez Taliansko. U nás bola následne spracovaná a mala byť distribuovaná odberateľom na Slovensku a v zahraničí.

zdroj: Finančná správa SR

Televízia Nitrička

Forgot Password