V nitrianskom Kardiocentre zostali uväznené zdravotné sestry. Dôvodom je pacient s podozrením na koronavírus

Tím zdravotníkov má za sebou rušnú noc a ešte rušnejší deň.

Kardiocentrum Nitra, zdroj: kcnr.sk

V noci z piatka na sobotu priviezli do nitrianskeho Kardiocentra pacienta s infarktom. Zdravotnícky tím mu mal kvôli jeho akútnemu stavu ešte v noci spraviť tzv. koronarografiu.

Pacient z okresu Trnava podľa našich zdrojov po príchode vykazoval aj príznaky infekcie v podobe zvýšenej telesnej teploty a kašľa.

Navyše mal mať pacient začiatkom marca kontakt so synom, ktorý sa vrátil z Rakúska, čo priznal až neskôr. S podozrením na COVID-19 mu boli v sobotu ráno odobraté vzorky na vyšetrenie, ktoré boli odoslané do Bratislavy. Príjem rizikového pacienta si do doby výsledkov testov vyžiada viac ako jednodňové odstavenie príjmu nových pacientov, ktorí by potrebovali akútny kardiologický zásah.

Kardiocentrum Nitra, zdroj: kcnr.sk

Ochranné prostriedky

Zdravotnícky personál na sále je podľa našich zdrojov dobre pripravený na podobné situácie a mal dostatok ochranných prostriedkov v podobe dvojitého rúška, okuliarov, ochranných rukavíc a plášťa. Problémom boli sestričky, ktoré sa o pacienta pred a po zákroku starali. Ich ochranné prostriedky predstavovali iba rukavice a rúška na tvár. Službukonajúce zdravotné sestry, ktoré ráno vystriedala druhá služba, preto išli do domácej karantény do doby, kým nebudú známe výsledky testov.

Zdravotné sestry z rannej služby, ktoré sa o pacienta starali tiež, zostávajú do doby výsledkov testov v karanténe v priestoroch Kardiocentra. Pribudli k nim aj sanitárka a upratovačka.

Výsledky testov

Pacient bol po kardiologickom zákroku kvôli možným komplikáciám monitorovaný a po celý čas od zákroku bol izolovaný od ostatných pacientov.

V sobotu v poobedných hodinách bol premiestnený na infekčné oddelenie do FN Nitra. Výsledky testov budú známe v nedeľu.

Kardiocentrum Nitra, zdroj: kcnr.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password