V nitrianskom kardiocentre horelo

Kardiocentrum na Špitálskej ulici v Nitre zažilo krušnú noc. Rozruch spôsobil požiar v skladových priestoroch.

O jednej hodine v noci sa v budove nitrianskeho kardiocentra spustil požiarny hlásič. Ohlasoval požiar, ktorý bol lokalizovaný v suteréne budovy. Dôvodom jeho vzniku mala byť staršia nevymenená žiarovka, od ktorej sa zapálili dočasne uskladnené papierové vreckovky.

Požiar bol podľa slov konateľky spoločnosti Jany Mazúchovej uhasený takmer okamžite.

„Nebol zahájený ani evakuačný plán, ale keďže sme nevedeli vyhodnotiť rozsah škôd, nahlásili sme situáciu na operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre,“ doplnila Mazúchová.

Hasiči v kardiocentre zasahovali približne štyri hodiny.

„Na mieste udalosti zasahovalo 10 hasičov s tromi kusmi techniky z hasičskej stanice Nitra. Požiar sa podarilo uhasiť jedným prúdom vody,“ informoval Michal Varga, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre.

Po odvetraní zadymených priestorov hasiči odniesli tlejúce predmety na parkovisko pred kardiocentrom. Druhá skupina hasičov postupne so zamestnancami vykonala prieskum celej budovy na zistenie iných miest požiaru, čo sa nepotvrdilo.„Vďaka efektívnemu zásahu sa hasičom podarilo zabrániť ďalšiemu šíreniu požiaru a uchránili hodnoty predbežne vyčíslené na 40 000 eur,“ uviedol Varga.

Zdroj: HaZZ Nitra

Následky podľa Mazúchovej nie sú veľké. Škoda bola predbežne vyčíslená na 3 000 eur. „V podstate treba len vymaľovať. Nevieme, či vôbec incident nahlásime ako poistnú udalosť,“ spresnila konateľka spoločnosti.

Požiar teda kardiocentru nespôsobil výrazné obmedzenia. Od ôsmej hodiny funguje v normálnom režime. Riešia prípady akútnych pacientov a prijímajú aj tých objednaných.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password