V nitrianskej nemocnici pribudne nový urgentný príjem

Pri chirurgickom pavilóne vznikne prístavba, ktorej súčasťou bude okrem viacerých ambulancií aj nový urgentný príjem.

Fakultná nemocnica Nitra chce zlepšiť kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Nová prístavba by mala byť hotová koncom roka 2021 a po jej vybudovaní dôjde ku zlúčeniu urgentu s traumatológiou.

„Teraz to bude zastrešené na jednom mieste. Momentálne máme traumatologickú príjmovú ambulanciu a urgentný príjem ako taký, ale na dvoch rôznych miestach. Ľudia často nevedia, kedy navštíviť urgent a kedy navštíviť traumatologickú ambulanciu,“ vyjadrila sa Tatiana Timková, hovorkyňa Fakultnej nemocnice Nitra.

Okrem nového urgentného príjmu vznikne aj mnoho ďalších pracovísk. Pribudne neurologická, traumatologická, chirurgická a interná ambulancia, očná klinika, RTG pracovisko a taktiež aj plastická chirurgia.

Zákazku, ktorú nemocnica vyhlásila, získala spoločnosť VHS-PS. Doba trvania tejto zmluvy je 24 mesiacov a cena prístavby k súčasnému chirurgickému pavilónu by sa mala vyšplhať na takmer 7 miliónov eur bez DPH.

Viac o novej prístavbe sa dozviete v našej reportáži na TV Nitrička.

Súťaž Nemocnica roka 2019

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) umiestnil vo svojom prieskume Fakultnú nemocnicu Nitra na 4. miesto (kategória štátne univerzitné a fakultné nemocnice). Medzi faktory ktoré sa v prieskume brali do úvahy bola napríklad aj kvalita poskytovanej starostlivosti, skúsenosti, hospodárenie a transparentnosť.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password