V Nitrianskej galérii sa uskutoční výstava Wings in Motion. Autorom je mladý umelec

Vystáva bude k nahliadnutiu od 10. septembra do 7. novembra 2021 a jej autorom je Šimon Chovan.

V Nitrianskej galérii, konkrétne v Galérii mladých, sa uskutoční výstava Wings in Motinon, čo v preklade znamená Krídla v pohybe, a jej autorom je mladý umelec Šimon Chovan, kurátorkou Barbora Kurek Geržová.

Vernisáž sa bude konať 9. septembra 2021 o 18. hodine. Výstavu je možné si pozrieť od 10. septembra 2021 do 7. novembra 2021.

Šimon Chovan sa narodil v roku 1994 a je vizuálny umelec a dizajnér a patrí k najmladšej generácii autorov súčasnej umeleckej scény. „Vo svojej tvorbe kriticky reflektuje vzrastajúcu existenčnú závislosť na nových sofistikovaných technológiách, ktoré definujú našu súčasnosť,“ uviedla Nitrianska galéria. Zaoberá sa fungovaním spoločnosti, prírody, sveta a vesmíru a nášho miesta v ňom. Okrem uvedeného ho zaujíma aj interakcia s entitami mimoľudskej existencie.

„Na aktuálnej výstave Wings in Motion/Krídla v pohybe sa autor predstaví tromi sériami diel, ktoré spája špecifický prírodný materiál – zemina charakteristickej žltohnedej farby, pripomínajúca púštnu pôdu exotických krajín, ktorá je privezená z lokálnej vulkanickej oblasti Banskej Štiavnice, odkiaľ Šimon Chovan pochádza,“ píše Nitrianska galéria.

V užšom ponímaní vystáva vystihuje autorov život, osobnú mytológiu a históriu, no najmä odkazuje na osobné vysporiadanie sa s dopadmi ekologickej krízy. V tom širšom poukazuje na to, v akom zlom stave je naša planéta, čo je následkom devastačného správania sa ľudí.

Pozvánka. zdroj: Nitrianska galéria

foto: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password