V Nitrianskej galérii po letnej prestávke zaznejú tóny vážnej hudby

Hudobná jeseň v koncertnej sále začne už koncom septembra.

Nitrianska galéria po letnej prestávke pokračuje v cykle pravidelných komorných koncertov. Projekt s názvom Galéria hudby je zameraný na hlbšie spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období.

Ako uviedli organizátori, aktuálny 15. ročník medzinárodného cyklu komorných koncertov predstaví významné diela zo sólovej i komornej hudby rôznych historických období a súčasnosti.

Župné námestie (foto: NH)

„Diela svetových a domácich skladateľov zaznejú v interpretácií úspešných hudobníkov, ktorí sa etablovali nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej scéne,“ informovala galéria.

Jesennú časť cyklu Galéria hudby otvorí v koncertnej sále Župného domu 30. septembra vystúpenie českého klaviristu Iva Kahánka. Na ďalších koncertoch sa predstavia Štátna filharmónia Košice, české Trio Helix, klavirista Miki Skuta, Komorný orchester ZOE a zoskupenie Mucha Quartet.

Koncertná sála Župného domu (zdroj: TV Nitrička)

„Hlavným cieľom koncertného cyklu je podpora kvalitného koncertného umenia, ktoré sa môže významne rozvíjať v architektonicky i akusticky výnimočnom koncertnom priestore – Koncertnej sále Župného domu s klavírnym krídlom značky Steinway & Sons,“ vysvetľuje galéria.

Program jesenného cyklu Galérie hudby (zdroj: Nitrianska galéria)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password