V nitrianskej automobilke sa znížil počet pozitívnych o polovicu

14. a 15. januára sa konalo druhé kolo testovania na ochorenie COVID-19 v nitrianskej automobilke Jaguar Land Rover.

Testovania sa zúčastnilo 4283 ľudí, z nich bolo 34 pozitívnych, čo predstavuje 0,79 percenta. Ako informovala manažérka pre firemné záležitosti Jaguar Land Rover Miroslava Remenárová, je to v porovnaní s minulým týždňom pokles o viac ako polovicu.

Z celkového počtu pozitívne testovaných boli 12 zamestnanci závodu, čo predstavuje 0,57 percenta, ďalších 22, čo predstavuje 1,02 percenta, mali dodávateľské firmy, ktoré vykonávajú činnosť priamo v areáli.

Počas prvého kola testovania 7. a 8. januára otestovali v priestoroch automobilky v nitrianskom priemyselnom parku 4368 zamestnancov podniku i dodávateľských spoločností. Antigénové testy vtedy odhalili medzi pracovníkmi Jaguaru 38 pozitívnych prípadov a u zamestnancov dodávateľských firiem 40 prípadov.
„Pri príprave testovania aj počas neho sme aktívne komunikovali s mestom, okresným krízovým štábom, Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Nitre aj s tímom predsedu vlády. Kolektívny prístup a koordináciu vnímame ako kľúčový pri krokoch zabezpečujúcich ochranu zdravia ľudí. Počas týchto dvoch dní sme začali testovať aj aplikáciu TrustOne po koordinácii s mestom Nitra,“ uviedol výkonný riaditeľ Jaguar Land Rover Slovakia Russell Leslie. 

V závode stále zostávajú v platnosti prísne opatrenia na predchádzanie šíreniu pandémie vrátane kontroly negatívnych výsledkov. Popri kolektívnom testovaní automobilka aj naďalej zabezpečuje individuálne testovanie priamo v závode.

zdroj foto: FB Jaguar Land Rover Nitra

Televízia Nitrička

Forgot Password