Nárazové víkendové testovanie končí: Nahradia ho mobilné odberné miesta

Tie zabezpečia priebežné testovanie občanov.

Už počas najbližšieho víkendu sa bude dať v meste pod Zoborom otestovať na nových mobilných odberových miestach (MOM). Tie vznikli na základe výzvy ministerstva zdravotníctva. Testovanie v nich bude bezplatné. „Nárazové víkendové testovanie nie je udržateľné kapacitne, ani materiálne. Aj preto vítame výzvu ministerstva zdravotníctva, ktorá umožnila vznik súkromných MOM. V Nitre ich máme momentálne viac ako dvadsať. Fungovať budú minimálne šesť, niektoré sedem dní v týždni a mali by byť schopné pokryť záujem o testovanie všetkých obyvateľov mesta,“ hovorí primátor mesta Marek Hattas.    

Obyvatelia Nitry si počas nárazových víkendových testovaní zvykli na mobilnú aplikáciu TrustOne. Ministerstvo zdravotníctva však s použitím aplikácie nepočíta.

Napriek tomu, že ministerstvo zdravotníctva robí všetko pre hladký priebeh, pri nábehu MOM by mali obyvatelia počítať s menšími či väčšími komplikáciami, preto bude v niektorých prípadoch potrebná trpezlivosť. 

Informácie ohľadne MOM sa budú pravidelne dopĺňať a aktualizovať na Facebooku Mesta Nitra a odkaze bit.ly/mom-nitra 

zdroj foto: FB Mesto Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password