V Nitre, Vrábľoch a ďalších mestách počas razie zaistili desiatky kvízomatov

Spolu do skladu Úradu pre reguláciu hazardných hier putovalo 46 nelegálnych zariadení.

foto ilustračná (pixabay.com)

Po uvoľnení pandemických opatrení sa do pohostinstiev vracajú nelegálne kvízomaty. Úrad pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) túto činnosť monitoruje a zariadenia priebežne zaisťuje.

Počas minulého mesiaca prebehla razia vo viacerých mestách. Len vo Vrábľoch, Nitre, Galante a Trnave bol zaistených 21 kvízomatov.

Ďalšie nelegálne zariadenia zamestnanci ÚRHH zaistili v ďalších mestách. Spolu do skladu úradu putovalo 46 nelegálnych zariadení. „Akcia prebiehla v spolupráci s Policajným zborom SR a bola zameraná na prevádzky, v ktorých boli kvízomaty rozmiestnené opakovanie,“ vyjadril sa generálny riaditeľ úradu Dávid Lenčéš.

Kvizomat sa výzorom podobá na klasické výherné automaty známe z legálnych herni. Jeho nelegálnosť je v tom, že na prevádzkovanie nebola udelená licencia úradu.

„Pri umiestnení menej ako 15 kusov technických zariadení je okamžite zrejmé, že nemôže ísť o platnú licenciu,“ vysvetľuje Dávid Lenčéš. Zákon totiž definuje, že v prevádzkach herní musí byť umiestnených na menej 15 a najviac 40 výherných prístrojov obsluhovaných priamo hráčmi alebo terminálov videohier a iných zariadení, ktoré slúži na prevádzkovanie hazardných hier.

Prevádzkovanie herných zariadení je možné iba v herni alebo v kasíne.

Dôvodom na zaistenie je teda porušovanie zákona o hazardných hrách. Zodpovednosť za prevádzkovanie nelegálnych zariadení nesie tak majiteľ prevádzky, ako majiteľ kvízomatu. „Obom hrozia sankcie v správnom konaní od sumy 20 000 eur do 250 00 tisíc eur za priestupok pri fyzických osobách alebo od sumy 20 000 eur do 500 000 eur pri právnických osobách,“ objasňuje ÚRHH.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password