V Nitre sa začalo s prácami revitalizácie verejných priestorov

Do aktivít sa zapojili aj samotní obyvatelia mestských častí.

Prostredníctvom grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN) je podporených päť verejnoprospešných projektov, ktorých úlohou je upratať vybrané lokality Nitry. „Vyčistené sú už priestory centra voľného času v Dražovciach aj komunitného centra Storm na Nedbalovej ulici na Klokočine, v Párovských Hájoch sa vyčistil priestor okolo kultúrneho domu, autobusová zastávka aj detské ihrisko a multifunkčný športový areál,“ uvádza Timea Galová z nitrianskej radnice.

„Veľmi ma teší, že sa do tejto aktivity zapojili samotní obyvatelia, prišlo ich pomerne dosť. Vyzbierali sme spolu odpad v našej lokalite, máme čistejšie a krajšie pieskovisko aj ihrisko,“ povedala mestská poslankyňa Jarmila Králová.

Do konca aktuálneho roka má ešte opravou a vyčistením prejsť multifunkčné ihrisko na Kyneku a chystá sa aj veľké klokočinské čistenie v parku pod Borinou.

Tento raz ide o prvý ročník zameraný na vyčistenie a revitalizáciu verejných priestorov, ktorý bol podporený NKN, mestom Nitra, súkromnou spoločnosťou a ako býva v Nitre zvykom, aj dobrovoľníkmi. Súkromná spoločnosť pomohla zapožičaním profesionálnej techniky s využitím horúcej pary a tlaku a tiež vlastnými zamestnancami.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password