V Nitre sa menia stránkové dni matriky

Rozhodnutie podľa mestského úradu vychádza z požiadavky štátu na matrikárov.

foto: NH

Matrikárky v Nitre mali doteraz stránkové dni každý pracovný deň, po novom sa už v utorky a štvrtky budú venovať inej agende. Podľa nitrianskeho mestského úradu rozhodnutie o zmene stránkových dní vyplýva z prosby od štátu, aby mestá a obce umožnili matričným úradom nestránkové dni.

Počas nich sa budú venovať agende, ktorá sa týka vyplácania rodičovského dôchodku.

„V súvislosti s aktuálnou situáciou týkajúcou sa vyplácania rodičovského dôchodku Sociálnou poisťovňou, ktorá ovplyvnila aj činnosť matričných úradov, a to zvýšeným náporom na matričné úrady, ktoré musia bezodkladne vykonávať opravu vzťahových údajov v Informačnom systéme registra obyvateľov, obraciam sa na zástupcov miest, aby umožnili zamestnancom matričných úradov na určitú dobu upraviť stránkové dni matričných úradov najmä v mestách a obciach, kde majú stránkový deň každý deň, aby mohli plynulo predmetné opravy vykonať zavedením nestránkového dňa,“ uviedol generálny riaditeľ sekcie verejnej správy na ministerstve vnútra Adrián Jenčo.

Ďalej uviedol, že nezrovnalosti síce nespôsobili matrikári, matričné zápisy sú však jediný relevantný zdroj na opravu údajov. Zmena sa netýka iba Nitry.

Matrika v Nitre bude v utorky a štvrtky pre verejnosť zatvorená až do odvolania. O návrate k pôvodným stránkovým dňom bude mesto informovať.

Televízia Nitrička

Forgot Password