V Nitre sa bude cez víkend športovať a degustovať. Vychutnať si však môžete i tóny Nitrianskej hudobnej jari

Víkend bude bohatý na kultúrne zážitky. Stačí si len spomedzi ponúkaných tipov vybrať.

Chute a melódie Nitrianskeho regiónu

Podujatie má za cieľ podporiť regionálne vinárstva a umožní návštevníkom spoznať chute, vône a melódie nitrianskeho regiónu. Ochutnávka vín bude spojená s melódiami Nitrianskeho regiónu. Návštevníkom sa predstavia vinárstva Château Topoľčianky, PD Mojmírovce, TERRA WYLAK, VELKEER, TAJNA, Pivnica Radošina a mnohé iné. O hudobný program sa postará ľudová hudba Halúzkovci. „Okrem voľnej degustácie vín bude pre návštevníkov pripravená aj možnosť ochutnať domáce syry, údeniny a kvalitnú kávu,“ informujú organizátori podujatia.

Podujatie sa uskutoční 2. 4. od 13:00 do 21:00. Cena vstupenky je 20 €.

Syna či dcéru?

Skvelú zábavu v štýle 80. rokov okorenenú pikantným kúpeľným humorom ponúka komédia Syna či dcéru? „Autorkou hry je Táňa Kusá, režisérkou Adriana Totiková, dramaturgiu robili Svetozár Sprušanský a Adam Gold, scénu Zuzana Formánková, kostýmy Katarína Holková, hudbu Marián Čekovský,“ informuje DAB.

Dej sa odohráva v kúpeľnom mestečku Lúčky, kde sa prichádza liečiť skupinka žien.

foto: archív TV Nitrička

Každá pochádza z iného prostredia, každá má inú profesiu, no všetky sa stretávajú na tomto mieste kvôli liečbe. Terapia má každej z nich pomôcť konečne otehotnieť. Neliečia si však len telo, ale i dušu. Spoznávajú pri tom miestnych mužov, takže o iskrenie a zápletky nie je núdza.

Predstavenie sa odohrá 2. apríla o 18:30 v Divadle Andreja Bagara. Vstupné je od 12 do 18 eur.

Zoborský silvestrovský beh

33. ročník podujatia prináša novinky – ide o zmenu trasy behu. Preteky sa nebudú končiť v cieli na Pyramíde. „Pretekári budú pokračovať po vyznačenej trase, obehnú miléniový pamätník a budú smerovať naspäť do miesta štartu. Tým sa dĺžka trate predĺži, zmení sa na 5500 m. Prevýšenie je 262 metrov,“ informujú organizátori podujatia

Beh sa uskutoční v nedeľu, 3. apríla.

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Koncert Nitriansky komorný orchester Zoe

Koncert sa uskutoční v rámci 48. ročníka Nitrianskej hudobnej jari 2022. „NITRIANSKY KOMORNÝ ORCHESTER ZOE a talentovaní žiaci základných umeleckých škôl,“ informujú organizátori o účinkujúcich. Vstupné je 3 eurá.


Na programe budú J. S. Bach, G. P. Telemann, N. Paganini a iní.

Zdroj: lexikon.sk

Koncert Jazzový klavír

4. apríla o 17:00 sa uskutoční prezentácia nového albumu od Ľuda Kuruca Jazz piano III. Medzi hosťami programu budú žiaci zo Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Nové Zámky, ZUŠ Šaľa i ZUŠ L. Mokrého Topoľčany

Koncert sa odohrá v Synagóge a vstup je voľný.

Televízia Nitrička

Forgot Password