V Nitre pribudol pamätník zosnulých policajtov v kraji

Od júla máme aj v Nitre pamätník venovaný policajtom, ktorí zahynuli pri výkone služby občanom.

Nachádza sa v areáli nitrianskeho krajského riaditeľstva PZ na Pieskovej ulici a obsahuje mená 8 obetí výkonu služby v našom kraji. Podľa vyjadrení polície stavbu financovalo nitrianske Centrum podpory.

Na ôsmich tabuľkách sú mená, hodnosti aj rok úmrtia policajtov: Michal Šulka (2017), Karol Sládiček (2017), Viktor Kincel (2010), Robert Vida (2008), Roman Frajka (2005), Július Izsák (2003), Marian Koleno (2005) a Ladislav Virág (1993).

Obeťou sa stal aj riaditeľ krajskej kriminálky, Róbert Vida. Pri policajnej akcii v Leviciach ho spolu s informátorom pri zatýkaní zastrelil recidivista.

„Od roku 1991 zahynulo pri výkone služby na Slovensku viac ako päťdesiat policajtov,“ informovalo ministerstvo vnútra.

nitriansky policajný pamätník, foto: Tomáš Homola

Celoslovenský pamätník policajných obetí stojí vo vestibule policajného prezídia v Bratislave, od tohto mesiaca teda máme memento tvrdej terénnej policajnej práce aj v Nitre.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password