V Nitre pribudnú ďalšie polopodzemné kontajnery

Na sídlisku Chrenová pribudli ďalšie polopodzemné kontajnery na smeti.

Umiestnené budú na Štiavnickej ulici a Ulici Andreja Hlinku. Chrenová bude z 90% tvorená práve týmito kontajnermi. To, že sú ekologickejšou a lacnejšou náhradou bežných kontajnerov je veľké plus. Pre NKS teda sú ideálnejším riešením a pribúdať budú aj v iných mestských častiach nášho mesta. Momentálne ich je celkovo umiestnených okolo 230 na 34 stanovištiach.

To ako fungujú a kedy sú odvážané, nám upresnil riaditeľ NKS, Ladislav Peniaško.

„Kontajnery sú vybavené senzormi, ktoré sú uchytené v ráme kontajnera zhora. Vysielajú lúč, ktorý sa odráža od odpadu, ten takto odmeria jeho výšku. Máme to nastavené tak, že štyrikrát za deň nám kontajnery posielajú údaje o naplnenosti,“ vysvetľuje Peniaško.

riaditeľ NKS- p. Peniaško, zdroj: mesto Nitra

Z ekonomického hľadiska ide o 30% pokles nákladov, čo môže mesto presmerovať na iné účely.

Vymizol aj zápach, ktorý pri otvorení veľkého veka na klasických 1100-litrových kontajneroch s komunálnym odpadom bol prirodzene cítiť.  Výhodou je tiež to, že meter a pol z celkovej hĺbky kontajnera je pod zemou, odpad sa tam teda rozkladá pomalšie. Dôležitá je aj bezbariérovosť kontajnerov, kedy si ich bezproblémovo otvoria aj vozíčkári.

Zdroj: mesto Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password