V Nitre pribudli triedy pre škôlkarov, dve základné školy budú mať zdravotných asistentov

Nový školský rok sa začal aj v nitrianskych materských a základných školách.

Mesto Nitra privítalo v prvý školský deň vyše 2600 škôlkarov, z toho 840 predškolákov. K zápisom na základné školy prišlo 1 032 detí.

„Presné počty škôlkarov a školákov budeme poznať po 5. septembri (škôlky), respektíve po 15. septembri (školy), kedy sa čísla v jednotlivých školách definitívne potvrdia. V minulom školskom roku sme na základných školách mali 6 618 študentov,“ uviedla radnica na sociálnej sieti.

Tisícky detí odštartovali školský rok v 14 školách a 28 škôlkach. O jednu triedu naviac budú mať ZŠ s MŠ Na Hôrke a ZŠ s MŠ Novozámocká.

„Novinkou tiež je, že na dvoch základných školách sa nám cez výzvy podarilo dostať zdravotných asistentov, budú pre deti, ktoré majú diabetes. Pôsobiť budú na ZŠ Fatranská a na ZŠ Škultétyho,“ informovalo mesto.

Pokiaľ ide o Covid, platiť budú nové pravidlá. Do karantény pôjde iba Covid pozitívne dieťa, nie celá trieda, ako to bolo v minulosti. Nosenie rúšok bude na dobrovoľnej báze.

Podľa pokynov z ministerstva školstva musia rodičia na začiatku školského roka predložiť písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti dieťaťa.

Televízia Nitrička

Forgot Password