V Nitre sa postupne osádzajú nové polopodzemné kontajnery

Polopodzemné kontajnery majú viacero výhod. Investícia podľa mesta tiež šetrí náklady.

foto: archív TV Nitrička

Sídlisko Klokočina má na Čajkovského ulici nové polopodzemné kontajnery. Ide o investíciu v sume takmer 22-tisíc eur. Podobná investícia pribudla aj na Párovskej ulici. „V každej z lokalít pribudlo 5 polopodzemných molokov určených na komunálny odpad, sklo, papier a plasty,“ spresnilo mesto Nitra.

Podľa Tomáša Holúbeka, hovorcu mesta Nitry, je v meste v súčasnosti približne 300 polopodzemných kontajnerov a každý rok pribúda niekoľko desiatok.

Riaditeľ Nitrianskych komunálnych služieb (NKS) Ladislav Peniaško vysvetlil, že miesta na osadenie kontajnerov sa určujú podľa požiadaviek poslancov výborov mestských častí: „Bola snaha rozmiestniť to kontinuálne po celom meste podľa jednotlivých mestských častí“.

„Tento rok chceme otvoriť 9 týchto stojísk,“ informoval riaditeľ NKS. Ide o lokality na Ulici kozmonautov, Murániho, Kmeťovej a Čajkovského.

Mesto tvrdí, že využívaním polopodzemných kontajnerov sa šetrí na vývoze odpadu. Ušetria sa tak náklady vo výške 30 %. Spomínané stojiská majú aj ďalšie výhody.

Sú estetickejšie, zápach z odpadu sa šíri menej, sťažujú možnosť prehrabávania sa v odpade a vďaka zabudovaným senzorom dispečing NKS vie, kedy je kontajner naplnený a vie tak naplánovať vývoz.

Pre viac informácií si pozrite reportáž TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password