V Nitre sa rozšíril počet stanovíšť pre bikesharing

Tohtoročná sezóna bikesharingu začala 1. apríla. Po novom ponúka 14 stanovíšť.

foto: TV Nitrička

V aktuálnej cyklistickej sezóne Arriva Bike avizovala okrem existujúcich stanovíšť aj päť nových virtuálnych, a to pri obchodných centrách OC MAX a OC Galéria Tesco, pri vybraných budovách univerzity UKF pri ŠD Zobor a na Kraskovej 1 a zároveň aj v mestskej časti Horné Krškany – Soda park. 

Nové virtuálne stanovištia nájdete už aj na sídliskách Klokočina a Chrenová.

Ich cieľom je priblížiť dostupnosť bicyklov, vyjsť v ústrety čo najväčšiemu počtu obyvateľov a zabezpečiť pohodlnejšiu a účelnejšiu prepravu do práce, za nákupmi alebo do prírody. „Virtuálne stanovištia sú jednou z noviniek sezóny arriva bike. Tento druh stanovíšť je vytvorený určením virtuálneho GPS okruhu, v ktorom je možné vypožičiavať a odovzdávať zdieľané bicykle. Namiesto označníka a stojanov na bicykle Vás o presnom umiestnení stanovišťa informuje značenie bieleho loga arriva bike na spevnených plochách príslušných miest,“ vysvetľuje spoločnosť Arriva.

zdroj: arriva.bike

Aktualizovanú mapu nájdete v aplikácii pre užívateľov aj na webstránke.

Arriva upozorňuje, že v prípade odovzdania zdieľaného bicykla mimo oficiálneho okruhu bude užívateľovi účtovaná technická pokuta. Poskytovateľ služby cyklistov láka na zvýhodnené predplatné. Ak to počasie dovolí, zdieľané bicykle zostanú v uliciach Nitry k dispozícii do konca novembra.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password