V Nitre pokračuje revitalizácia nového parku. Pribudli lavičky a osvetlenie

Súčasťou revitalizácie bude nové detské ihrisko na mieste pôvodného ihriska za PKO.

Revitalizácia Mestského parku na Sihoti pokračuje. V časti nového parku pribudlo 27 nových lavičiek s operadlom. Použitý materiál je kombináciou oceľovej konštrukcie a drevených lamiel. „Zatiaľ máme hotové lavičky, samozrejme, skrášlime aj ich okolie,“ sľubuje nitrianska radnica.

Okrem klasických lavičiek majú pribudnúť aj lavičky s motívmi psa, mačky, veveričky či myši.

Cena lavičiek predstavuje sumu 18 376,47 eur (bez DPH). V parku umiestnili tiež 46 nových svietidiel. Ich cena je 96 100 eur (bez DPH). Mestský úrad v Nitre dopĺňa, že všetky pridané prvky sú súčasťou revitalizácie nového parku. Mesto na tento účel získalo z Európskej únie takmer 600-tisíc eur.

Súčasťou obnovy bude tiež nové detské ihrisko pri Parku kultúry a oddychu (PKO).

Nové ihrisko vznikne na ploche pôvodného ihriska za PKO. Po demontovaní konštrukcií a vybúraní pieskoviska sa pracuje na nových dopadových plochách a konštrukciách nových herných prvkov.

Pôjde o polyfunkčnú zostavu cvrček so šmýkačkou, dve závesné hojdačky, kyvadlovú hojdačku a dve pružinové hojdačky s motívom pes a baran. „Prvky ihriska, ich umiestnenie a dopadové plochy (materiál, hrúbka, rozmery) sú v súlade s platnými bezpečnostnými normami pre detské ihriská STN EN 1176 a 1177,“ dodáva magistrát.

foto: FB mesto Nitra

Televízia Nitrička

Forgot Password