V Nitre opäť prebiehal zber injekčných striekačiek

Často nachádzali koncovky alebo súčasti celej ihly.

V tráve, kríkoch, pri chodníkoch… Odhodené použité injekčné striekačky sa nachádzajú aj na tých miestach, ktorými bežne prechádzate. Pracovníčky Občianskeho združenia STORM sa preto opäť vybrali do ulíc, aby nebezpečný materiál vyzbierali.

Sociálne pracovníčky združenia prešli najčastejšie lokality s ich výskytom.

Ide o Klokočinu, okolie polikliniky na Klokočine, Borinku a okolie obchodného domu na Čermáni. „Okolo autobusovej stanice tam sme všetko pozerali. Našli sme jednu injekčnú striekačku. Väčšinou sme našli koncovky – hrot od tej ihly, alebo súčasti celej ihly,“ vraví Vesna Tomášik z OZ STORM.

V prípade, že nájdete odhodenú striekačku, kontaktujte ich.

Združeniu čo najpodrobnejšie popíšte miesto, kde sa nachádza, prípadne pošlite aj fotku. Kontaktovať môžete aj mestskú políciu, ktorá s OZ spolupracuje. Nájdený materiál združenie posiela do spaľovne. Zlikvidovať ich však môžete aj sami. „Ideálne keď máte rukavice, alebo môže byť aj vreckovka a sáčok,“ hovorí Vesna Tomášik. Striekačku by ste podľa jej slov mali vložiť do plechovky hrotom smerom dolu a šliapnuť na ňu, potom ju môžete zahodiť do komunálneho odpadu.

OZ registruje v Nitre viac ako 300 užívateľov drog.

Hlavným cieľom je, aby užívatelia prestali s rizikovým užívaním, teda aby chránili seba a svoje okolie. Tým, ktorí hľadajú pomoc, vedia poradiť v sociálnych otázkach. „Zároveň ich aj motivujeme. Keď klient príde s podnetom, že už toho má dosť, že už nevie ako ďalej, tak v rámci motivačného rozhovoru sa ho snažíme nakopnúť, aby spravil nejaké kroky, ktoré by viedli k abstinencii,“ dodala Tatiana Tomič z OZ STORM.

Celú reportáž si môžete pozrieť v spravodajstve TV Nitrička.

zdroj foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password