V Nitre na jar rozkvitnú nové tulipány. Sú darom Veľvyslanectva Holandského kráľovstva

Kultivar zvaný Slovakia bol vyšľachtený pri príležitosti výročia slovensko-holandských vzťahov.

Veľvyslankyňa Holandského kráľovstva Gabriella Sancisi navštívila Nitru. Jej návšteva sa týkala tém, ktoré sú jej blízke. Ide napríklad o kreatívne centrum, alternatívnu dopravu, budovanie cyklotrás či environmentálnu zodpovednosť. Navštívila aj priestory Kreatívneho centra Nitra na Mestskej tržnici a budúce priestory centra v kine Palace.

Jej návšteva nezostala len pri slovách. Mesto získalo dar v podobe tulipánov.

Mesto pripomína, že Nitra tak, ako minulý rok, dostala darom 2000 cibuliek tulipánov. „Ide o kultivar Slovakia, ktorý bol vyšľachtený v roku 2018 pri príležitosti 25. výročia slovensko-holandských vzťahov. Je typický bielou a červenou farbou s jemným modrým nádychom,“ informovala radnica.

Vedúci odboru životného prostredia a holandská veľvyslankyňa/foto: Roman Oravec (FB mesto Nitra)

Prvé cibuľky symbolicky zasadila veľvyslankyňa spolu s vedúcim Odboru životného prostredia mestského úradu Štefanom Lančaričom. Tie by mali na jar rozkvitnúť v novom veľkoobjemovom kvetináči na pešej zóne. Ďalšie tulipány boli zasadené do ostatných kvetináčov.

„Zvyšné kusy vysadia pracovníci z Odboru životného prostredia do zmiešaných trvalkových záhonov na Štefánikovej triede a Palárikovej ulici,“ uvádza Timea Galová z odboru propagácie mestského úradu.

Televízia Nitrička

Forgot Password