V Nitre čoskoro ožijú dožinkové zvyky

Prichádza obdobie dožinkových a hodových slávností.

zdroj: archív TV Nitrička

Jedna z nich sa bude konať už najbližšiu nedeľu 31. 7. v Dražovciach. Program Sviatku nového chleba a Matičných slávností začne už o 10. hodine slávnostnou bohoslužbou v Kostole svätého Františka Xaverského v Dražovciach.

O 14.00 hod. bude pokračovať návštevou dražovského kostolíka, respektíve Kostola sv. Michala Archanjela. O 15.00 nasleduje návšteva dražovského domčeka a sprievod sa vyberie do kultúrneho domu, v ktorom o 16. hodine začne kultúrny program.

Pripomeniete si žatevné a dožinkové zvyky, ľudové piesne a tance.

Vystupovať budú FSK – Dražovce, SSK Nevädza – Nitra, FSK Topoľnica, FS Matičiarik či vokálna skupina Varadan. Na príprave podujatia sa podieľa Občianske združenie Tradícia, mesto Nitra a Miestny odbor Matice Slovenskej.

Hody a dožinky v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta 2022 budeme oslavovať druhý augustový víkend.

Jarmok ľudových remesiel, kultúrny a sprievodný program so slávnostným hodovo-dožinkových sprievod sa bude konať na Svätoplukovom námestí 13. a 14. augusta. K nitrianskym tradíciám patrí aj odovzdanie ozdobeného žatevného venca, ktorý symbolizuje úspešné ukončenie žatvy. Tento rok ju však viac, ako inokedy ovplyvní dlhodobé sucho a teplo.

Televízia Nitrička

Forgot Password