Krátky výpadok elektriny dnes v Nitre postihol približne 11 tisíc odberných miest

Poruchy boli hlásené najmä v lokalite Staré Mesto.

foto ilustračná: pixabay.com

V meste je dnes hlásených viacero porúch elektrickej energie. Malo by ísť o neohlásené výpadky. Väčšinou ide o miesta v Starom Meste, napríklad na Farskej, Párovskej či Mostnej ulici.

Na linke pre nahlásenie porúch nám potvrdili, že v Nitre evidujú väčší počet porúch. Pre bližšie informácie sme kontaktovali hovorkyňu Západoslovenských elektrární.

zdroj mapy: ZSE (Takéto údaje poskytovala mapa približne pred 10. hodinou, cca o 30 minút neskôr sa na mape už poruchy v Nitre nenachádzajú)

Zapadoslovenské elektrárne (ZSE) uvádzajú, že po nahlásení je porucha automaticky zaevidovaná do systému a odoslaná dispečerovi. „Ten priradí nahlásenú poruchu pracovníkom v teréne a zapíše čas pre jej vyriešenie,“ vysvetľujú ZSE. Na mape vyššie je uvádzaný čas „Do: 13:02“.

Doba obnovenia dodávky elektriny závisí od rozsahu poškodeného zariadenia. Jednoduché prípady údajne zvyčajne vyriešia do štyroch hodín, pri zložitejších, kde je potrebné vymeniť zariadenie, môže trvať obnovenie dodávky elektriny výrazne dlhšie.

Článok je doplnený o vyjadrenie hovorkyne ZSE Michaely Dobošovej: „Dnes ráno o 8.50 h prišlo k vypnutiu rozvodne Priemyselný park Sever, postihnutých bolo približne 11 000 odberných miest v oblasti Nitry. Výpadok trval len 5 minút“.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password