V nemocnici v Zlatých Moravciach vznikne odberové miesto

V Nemocnici Agel vznikne mobilné odberové miesto pre testovanie na ochorenie COVID-19. Vyplýva to z rokovania Krízového štábu mesta Zlaté Moravce, ktorý zasadal v pondelok.

Ako informovala radnica, v piatok a počas uplynulého víkendu pribudlo v okrese Zlaté Moravce spolu 14 pozitívnych prípadov na nové ochorenie koronavírusu. V samotnej nemocnici však momentálne nie je hospitalizovaný ani jeden pacient, u ktorého by bolo toto ochorenie diagnostikované.

K žiadnym zmenám nedošlo ani v zariadeniach sociálnych služieb v meste.

Podľa magistrátu sa v dome opatrovateľskej služby i zariadení opatrovateľskej služby dbá na dodržiavanie všetkých nariadení a opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR.
Dôkladnou dezinfekciou majú v priebehu pondelka prejsť aj priestory mestskej polície, terénnej sociálnej práce a priestory vyhradené pre aktivačných pracovníkov.
„V Materskej škole Kalinčiakova je jedna trieda uzatvorená do 21. októbra, bude tu realizovaná dezinfekcia triedy. Ostatné školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Zlaté Moravce sú v plnej prevádzke,“ informoval mestský úrad po zasadnutí krízového štábu.

zdroj foto: nemocnicazlatemoravce.agel.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password