V mestskom parku sa začala revitalizácia: Poškodených je približne 140 stromov. V pláne je výsadba nových drevín

Cieľom revitalizácie novej časti parku je zabezpečiť poškodené a potenciálne nebezpečné dreviny.

Pri inventarizácii drevín v nitrianskom Mestskom parku na Sihoti boli vytypované stromy, ktoré ohrozujú bezpečný pohyb návštevníkov. Podľa nitrianskej radnice ide približne 140 stromov, ktoré sú odumreté, poškodené alebo polámané. V rámci revitalizácie novej časti parku, ktorá začala tento týždeň, majú byť ošetrených 395 stromov a počas novej výsadby pribudne 120 stromov.

Pri niektorých drevinách musia s výrubom počkať.

Zamestnanci odboru životného prostredia so zástupcom Štátnej ochrany prírody prezreli všetky stromy. Tie, v ktorých potencionálne budú hniezdiť vtáky a prebývať netopiere, zatiaľ vyrúbané nebudú.

V pláne je výsadba okrasných drevín a stromov.

Mesto spomína napríklad okrasné čerešne a jablone, magnóliu a brezu, po obvode majú pribudnúť javory, jasene a lipy. V pláne je tiež výstavba kríkov ako orgován, muchovník, kalina, ruže aj vavrínovec. „Hlavná promenáda parku s trvalkovými záhonmi spríjemní pobyt návštevníkov počas celého roka, teda aj počas zimy. Pribudne nový povrch chodníkov, mobiliár – lavičky, nádoby na odpad, stojany na bicykle, informačné tabule a verejné osvetlenie,“ sľubuje mesto.

zdroj vizualizácie: FB Mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password