V Nitre pribúdajú nové nádoby na plast

Systém triedeného zberu nahradia stodvadsať litrové nádoby na plastový odpad. Žlté vrecia tak postupne zmiznú z obehu.

Plast, materiál využívaný vo všetkých odvetviach sa zaraďuje medzi najväčších znečisťovateľov našej planéty. Ochrancovia životného prostredia preto niekoľko rokov upozorňujú na jeho triedenie, ktoré by mohlo našej planéte aspoň trocha uľaviť. Podľa NKS je triedený zber v meste Nitra vykonávaný viacerými spôsobmi:

  • Vrecový zber
  • Kontajnerový zber – Sídliská
  • Zberové dvory

Nádoby na recykláciu a triedenie odpadu pribúdali do nášho mesta postupne. Okrem zelených nádob na sklo, modrých na papier, červených na kovy sme si zvykli aj na žlté smetné koše určené pre plastový odpad. „V súčasnosti je rozvezených viac ako 3000 kusov 120-litrových žltých nádob na plasty,“ informuje mesto Nitra.

Začiatkom tohto mesiaca pribudli žlté nádoby do mestských častí, ako sú Dražovce, Krškany, Párovské Háje, Kynek, Šúdol a Prameň.

Aktuálne sa dokončuje dodávka nádob do niektorých častí Mlynáriec, ktorá bude pokračovať v časti sídliska Chrenová. „V budúcnosti ich NKS plánuje dodať do všetkých domácností, v ktorých bol zavedený vrecový systém zberu a tých je celkovo 8 500,“ prezrádza vedenie mesta.

Predpokladaný je aj rozvoz asi 5 500 kusov nádob, termín dodania však bude závisieť od finančných možností NKS. Triedený zber totiž to nie je financovaný mestom Nitra ani jeho občanmi z poplatku za komunálne odpady.

Tí, ktorí majú podlžnosti voči mestu, nové smetné nádoby nedostanú. Režim ich vývozu bude rovnaký ako zvoz naplnených vriec.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password