V meste pripravia karanténne centrum. Priestory hľadá aj Nitriansky kraj

Úpravy si vyžiadajú nemalé investície. Hovorí sa aj o internátoch.

Foto: archív TV Nitrička

Kapacity karanténnych priestorov nestačia. Možnosti hľadajú aj samosprávy. V Nitre by menšie karanténne centrum malo vzniknúť v areáli amfiteátra pod Zoborom. Hotel, ktorý sa tu nachádza patrí do vlastníctva mesta.

„V priestoroch amfiteátra je 11 izieb, teda by sem mohlo vojsť 11 ľudí,“ vysvetlil hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Podľa jeho slov priestory amfiteátra v súčasnosti nie sú vo vyhovujúcom stave a potrebné úpravy budú mesto stáť nemalé financie. Treba ich čiastočne vypratať, ale aj vydezinfikovať, steny vystierkovať a vymaľovať, pretože niektoré sú plesnivé. „Rovnako musíme preorganizovať postele tak, aby v jednej miestnosti bola iba jedna posteľ,“ obajsňuje hovorca.

Ďalšou možnosťou je prenájom obytných kontajnerov.

Investície na účely karanténnych priestorov podľa odhadov dosiahnu sumu niekoľko tisíc eur. Mesto nemá vlastné ubytovacie priestory, preto verí, že krajský krízový štáb nájde vhodné priestory. „Do úvahy pripadajú z nášho pohľadu hlavne internáty, prípadne priamo v Nitre Agroinštitút,“ dodal na záver Tomáš Holúbek.

Kraj vie poskytnúť internát bývalej strednej školy.

Od hovorkyne Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľgy Prekopovej sme sa dozvedeli, že kraj je pripravený na požiadanie Ústredného krízového štábu pre karanténne účely uvoľniť voľný internát. Ide o ubytovacie priestory bývalej strednej odbornej školy v Dvoroch nad Žitavou

Ich vlastníkom je NSK a nachádzajú sa v oblastni mimo vysokej koncentrácie ľudí.

„NSK súčasne pripravuje aj ďalšie stredoškolské internáty na možnú zmenu účelu, napríklad ako karanténne centrá,  v prípade potreby pre zariadenia sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, ktorých má 24,“ dodala Oľga Prekopová.


Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password