V Krškanoch je nových 800 smetných nádob na plasty

Pre vysoké teploty sa produkuje viac plastového odpadu.

Počas letných mesiacov a horúcich dní ľudia nakupujú a pijú oveľa viac nápojov. Nitrianske komunálne služby v tomto období evidujú výrazné zvýšenie odpadu v podobe plastových fliaš. Z tohto dôvodu sa NKS rozhodli zvýšiť počet nádob na plasty v mestskej časti Krškany.

„Minulý rok sme začali v Dražovciach, lebo v tejto časti nie je zberný dvor. Máme na tieto nádoby veľké požiadavky od občanov, ľudia ich chcú, preto uvažujeme, že do konca roka by sme ďalších tisíc nádob umiestnili aj v iných mestských častiach,“ povedal Ladislav Peniaško, riaditeľ NKS.   

Nádoby sú označené žltou farbou a môžu sa do nich vkladať PET fľaše z minerálok a z nealko nápojov, obaly od aviváží, tekutých pracích práškov, kozmetiky, hygienických potrieb ale aj tetrapaky z džúsov, mlieka a smotany – zbavené nečistôt. Obaly by ste mali pred vyhodením stlačiť, aby sa získalo viac miesta.

Ak je vaša nádoba na plasty plná, pokojne použite žlté vrece a naplnené ho položte pri nádobu. Pracovníci NKS odstránia aj odpad vo vreciach.

Zdroj, Foto: mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password