V Komárňanskej nemocnici otvorili zrekonštuovaný pavilón internistických disciplín

Nemocnica Komárno, ktorá je členom skupiny AGEL, obnovila celý pavilón Internistických disciplín.

Nemocnica má viac ako 110- ročnú históriu a je jedným najvýznamnejších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v regióne, pričom liečebno-preventívnu starostlivosť poskytuje takmer 110 000 obyvateľom spádového územia okresu Komárno.

Nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, obnovila celý pavilón Internistických disciplín. „Investícia do modernizácie si vyžiadala celkovo takmer 5,2 milióna eur, z toho 662 000 eur bolo použitých na nákup mobiliáru a prístrojovej techniky,“ informovala hovorkyňa prevádzkovateľa nemocnice AGEL SK, a. s. Iveta Chreneková. Rekonštrukciu trojpodlažnej budovy spolufinancoval Nitriansky samosprávny kraj sumou 875 000 eur.

Pavilón Internistických disciplín poskytne priestory pre oddelenia vnútorného lekárstva, neurologické oddelenie a oddelenie geriatrie vrátane jednotiek intenzívnej starostlivosti oddelení vnútorného lekárstva a neurológie. Predpokladom je, že tieto pracoviská spolu hospitalizujú mesačne viac ako 400 pacientov a nové ambulancie prinesú pre pacientov väčší komfort.

Elektrické polohovateľné postele
Zdroj: Iveta Chreneková – hovorkyňa prevádzkovateľa AGEL SK, a.s.

Pavilón tiež zahŕňa akútne lôžka, vyšetrovne primárov a lekárov, sesterské izby, priestory pre obslužné úkony, pacientske izby, ambulanie a urgentný príjem. „Celkom nové je vybavenie pavilónu, väčšina postelí je elektricky polohovateľná a antidekubitárna. Na skvalitnení zdravotnej starostlivosti sa bude okrem špeciálne vyškoleného personálu podieľať aj najmodernejšia medicínska technika,“ doplnila hovorkyňa Iveta Chreneková.

Modernizácia zahŕňa výmenu okien, kompletnú obnovu a zateplenie vonkajšej časti budovy, ale aj sanitárnu techniku, elektrické rozvody, termoreguláciu, novú podlahovú krytinu a vzduchotechniku, ktorej súčasťou je inštalácia klimatizácie.

Eva Škandíková

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password