V kampani Do práce na bicykli sa Nitra umiestnila na 12. mieste

Cyklisti počas júna najazdili viac ako 50-tisíc kilometrov.

foto ilustračná: pixabay.com

Do tohtoročnej národnej kampane Do práce na bicykli sa zapojilo 92 tímov. Spolu najazdili 49 081,22 kilometrov. Do kampane sa zapojilo aj mesto Nitra, ktoré sa umiestnilo na 12. mieste zo 105 prihlásených slovenských miest.

Najaktívnejší cyklisti boli odmenení počas nedávneho Dňa športu.

Prvé miesto za najväčší počet uskutočnených jázd získal P. Buday za uskutočnených 56 jázd. Za najväčší počet najazdených kilometrov (1496,53 km) bolo 1. miesto udelené P. Švančarovi.

Ocenené boli aj tímy. Prvé miesto za 157 jázd patrí tímu VST Kamikaze zo spoločnosti VST Production. Najviac kilometrov (3782,07 km) najazdil tím GrandPa & Sons zo spoločnosti Foxconn.

„Byť dvanástym v konkurencii stovky miest je z môjho pohľadu skvelý výsledok. Chcel by som sa preto poďakovať všetkým, ktorí sa o takéto umiestnenie pričinili,“ uviedol primátor Nitry Marek Hattas. Podľa jeho slov sa bude mesto naďalej snažiť, aby cyklistika nebola vnímaná iba ako oddychová činnosť, ale ako bežná súčasť života, k tomu je však potrebné vybudovať kvalitnú infraštruktúru.

V roku 2022 cyklisti na Slovensku najazdili dokopy 1 868 775,18 km, celkovo sa to kampane zapojilo 13 551 ľudí.

Kampaň vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Jej cieľom je podporovať rozvoj ekologickej formy dopravy a motivovať samosprávy, zamestnávateľov a zamestnancov k vytváraniu podmienok a k využívaniu nemotorovej dopravy.

Televízia Nitrička

Forgot Password