Na Mestskom cintoríne museli hasiť hrob. V okrese je aktuálne vyhlásená výstraha pred požiarmi

Horeli sviečky, kahance aj kvetinová výzdoba. Vo väčšine okresov v Nitrianskom kraji je vyhlásené zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru.

Mestský cintorín v Nitre (foto: NH)

Nie hasiči, ale mestskí policajti museli pred pár dňami hasiť hrob na Mestskom cintoríne v Nitre. Požiar ohlásil všímavý občan v popoludňajších hodinách, podnet šla na Cintorínsku ulicu preveriť vyslaná hliadka. „Príslušníci mestskej polície miesto lokalizovali a zistili, že na jednom z hrobových miest horia kahance, sviečky a celá kvetinová výzdoba,“ uvázda nitranska mestská polícia.

Nebolo nutné volať hasičov, policajti oheň uhasili svojpomocne.

Na operačnom stredisku polície zistili totožnosť a telefonický kontakt majiteľa hrobového miesta a informovali ho o udalosti. „Ten sa neskôr dostavil na cintorín a skontroloval si rozsah škôd,“ dodala polícia.

Zapaľovať sviečky na cintorínoch v tomto počasí nie je dobrý nápad. Využiť je možné napríklad Virtuálny cintorín.

foto ilustračná (pixabay.com)

Ide o webovú stránku, kde si smútiaci môžu uctiť pamiatku na svojich blízkych symbolickým
zapálením sviečky, alebo položením kytice na ich hrob. Môžete sem napísať aj odkaz so svojím menom, dátumom návštevy a textom. Ďalšou možnosťou sú praktické sviečky na baterky.

Nebezpečenstvo vzniku požiarov v letných mesiacoch pripomínajú aj okresné riaditeľstvá hasičských a záchranných zborov.

V Nitrianskom kraji sú aktuálne výstrahy vyhlásené pre okresy Nitra, Šaľa (od 24. 6.), Komárno (od 19. 6.), Levice (od 17. 6.) a Nové Zámky (od 19. 6.). V tomto čase platí zákaz používať otvorený oheň na miestach, kde môže byť zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password