V Hornom meste budete môcť budúci týždeň stretnúť výtvarníkov pri práci

Neprofesionálni umelci tu budú tráviť čas v rámci podujatia Pohľady do umenia.

foto ilustračná: pexels.com

V Nitre bude od stredy 17. augusta prebiehať 10. ročník medzinárodného sympózia pre neprofesionálnych výtvarníkov so zameraním na identitu a kultúrne dedičstvo mesta Nitry. Podtitulom podujatia sú tento rok „reflexie“.

Výtvarníkov bude hostiť Krajské osvetové stredisko v Nitre. Stretnúť ich môžete najmä v Hornom Meste.

„Tak ako prvý ročník podujatia začínal v Nitre, tak sa i po období putovania po rôznych lokalitách (Dražovský kostolík, Arborétum Mlyňany, Ostrý Grúň, Iža, Obyce, Beladice, Selce, B. Štiavnica) opäť vracia do Nitry, do jedného z najstarších miest na Slovensku,“ uvádza KOS.

Cieľom 5 dňového medzinárodného sympózia bude stretnutie a autorská tvorba štyroch desiatok neprofesionálnych výtvarníkov z Nitry, rôznych miest Slovenska i zahraničia, získavanie inovatívnych výtvarných zručností v kresbe, maľbe so zameraním na identitu mesta Nitry a jeho kultúrne dedičstvo.

Súčasťou stretnutia budú aj vzdelávacie interaktívne prednášky z oblasti výtvarného umenia, workshopy, konzultácie a výtvarné dialógy.  

„V posledný deň, v nedeľu 21. augusta sa uskutoční v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre o 13:00 prezentácia výtvarných diel vzniknutých na  sympóziu počas piatich dní. Výstava vybraných výtvarných diel bude realizovaná v septembri a v októbri v Synagóge v Nitre v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva,“ informuje KOS.

Podujtaie podporilo mesto Nitra, Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre a Súkromná škola umeleckého priemyslu.

Televízia Nitrička

Forgot Password