V divadle oslávia Deň detí aj Deň otvorených dverí

Aj keď pandemická situácia na Slovensku stále nepovoľuje organizovať masové podujatia, Divadlo Andreja Bagara pre svojich priaznivcov tie tradičné júnové pripravuje.

Tešiť sa môžeme na oslavy Dňa detí i na Deň otvorených dverí. Obe akcie každoročne do divadla prilákajú stovky návštevníkov. Tento rok to však kvôli koronakríze bude iné. Osadenstvo divadla na svojich priaznivcov nezabudlo a pripravilo špeciálny online program, ktorý uvádza pod sloganom Spolu VYHRÁME.

V DAB sa bude deň detí oslavovať 1. júna. „Najmladším divákom a ich rodičom ponúkame na svojom youtube kanáli obľúbené rozprávkové predstavenie Ferdo Mravec,“ láka divadlo. Okrem toho, nitrianski herci deťom prečítajú rozprávky, ktoré budú tiež zverejnené na internete. Aj Deň otvorených dverí sa tento rok bude niesť v duchu online návštevy. Toto podujatie každý rok do priestorov divadla priláka stovky návštevníkov, v sobotu 6. júna však DAB otvorí svoje brány len virtuálne. Pre priaznivcov je pripravený program, ktorý ich „zavedie do zákulisia a predstaví aj hercov DAB v úlohách, v akých ich diváci bežne neuvidia.“

Foto: DAB

Deň otvorených dverí prebehne formou televízneho a divadelného štúdia, ktoré ponúkne program na celé popoludnie.

Divákom budú ponúknuté krátke videá, prostredníctvom ktorých môžu nazrieť do zákulisia nitrianskeho divadla. „Herečka Eva Pavlíková pripravuje sériu rozhovorov so svojimi kolegami zo staršej ,zlatej´ hereckej generácie DAB. Pre divákov pripravujeme aj prekvapenie v podobe videoklipu obľúbenej diváckej retrokapely Živica,“ priblížil riaditeľ Divadla Andreja Bagara Jaroslav Dóczy. Program bude mať aj poučný charakter. Krátke videá pripomenú užitočné informácie o tom, ako sa podľa zásad etikety správať v divadle. Vtipné reportáže zas prinesú rôzne detaily zo súkromia obľúbených hercov, ďalšie zaujímavosti o svojich rodičoch prezradia aj deti hercov v programe Divadelné zlatíčka. „Diváci sa okrem toho môžu tešiť aj na projekciu mimoriadne úspešnej inscenácie DAB. Bude to naše prekvapenie, takže titul zatiaľ neprezradím,“ uzavrel Dóczy.

Divadelná retrokapela Živica
Foto: DAB

Na online program nemusíte čakať do júna.

Divadlo pripravuje rôzne relácie a zábavné formáty už od marca. Každý pondelok ponúka záznam niektorej zo svojich inscenácií, na youtube kanáli nájdu deti rozprávky, ktoré pre ne načítali herci, na sociálnych sieťach sú zas uverejňované Divadelné kvízy, videá zo zákulisia, Krátky slovník divadelného jazyk či projekt Divadelná hiSTORY, ktorí prináša zaujímavé informácie o histórii slovenského a predovšetkým nitrianskeho divadla.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password