V budove bývalého Tesca sa opäť pracuje

Kedysi vychýrený obchodný dom už viac ako dva roky zíva prázdnotou. V budove z roku 1969 však od minulého týždňa opäť badať známky aktivity.

Tesco

Z jednej strany OD Tesco ohraničuje lešenie, prevádzky z prízemia sa už odsťahovali. Je zjavné, že v budove opäť prebiehajú rekonštrukčné práce.

Podľa dostupných informácií investor začiatkom decembra ohlásil stavebné úpravy. Má ísť o asanáciu interiéru obchodného domu. K termínu ukončenia rekonštrukcie ani k možným nájomcom sa zatiaľ investor nevyjadril.

“ Zámer investora je asanácia existujúcich nevyhovujúcich interiérových deliacich konštrukcií, častí technického zariadenia objektu a vybavenia priestorov za účelom prípravy objektu pre potreby rekonštrukcie objektu obchodného domu,“ doplnil Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Otvorenie obchodného domu bolo viackrát avizované.

Uvažovalo sa o aspoň provizórnom využití budovy. Spoločnosť Tesco má o časť objektu stále záujem. V zrekonštruovaných priestoroch chce prevádzkovať supermarket. Jeho otvorenie bolo avizované na október 2019. Zatiaľ sa tak nestalo.

Potraviny v centre mesta chýbajú viacerým obyvateľom. „Mala som ich po ceste z práce na autobusovú stanicu, žiaľ, inde nakúpiť pre húfy ľudí nestíham,“ posťažovala sa pani Alena, ktorá do Nitry už roky dochádza za prácou. „Už sme si zvykli, že to tu chátra. Ale je to škoda, obchody boli po ruke a aj sortiment bol postačujúci,“ doplnil starší pán.

Obchodný dom Tesco bol zavretý ešte v auguste 2017. Novým majiteľom sa vtedy stal žilinský podnikateľ George Trabelssie, ktorý je často spájané s bývalým predsedom SNS Jánom Slotom. V súčasnosti jeho meno rezonuje v súvislosti s miliónovým vysporiadaním majetkových vzťahov medzi ním a mestom Žilina.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password