V Botanickej záhrade SPU sa bude konať Letná škola permakultúrneho dizajnu

Účastníci spolu vytvoria ukážkovú záhradu. Využijú pritom naučené zásady.

foto ilustračná: pixabay.com

Leto patrí záhradám a záhradkám. Tí, ktorí sa v oblasti pestovania rastlín chcú dozvedieť niečo viac, majú teraz možnosť absolvovať Letnú školu permakultúrneho dizajnu. Organizuje ju Botanická záhrada (BZ) Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre.

Prvý zo série workshopov sa bude konať koncom júla.

Pôjde o tvorivý workshop ukážkovej permakultúrnej záhrady. Záujemcovia sa stretnú 29. júla o 9. hodine v parku botanickej záhrady. „Workshop bude prebiehať pod vedením certifikovaného permakultúrneho lektora – Ing. Kláry Mydliarovej – LARUU Kreatívne prírodné záhrady a tvorivého tímu zamestnancov Botanickej záhrady,“ informuje BZ.

Účastníci sa dozvedia množstvo informácií o filozofii permakultúry, o aplikovaní jej princípov nielen v tvorbe záhrad, ale aj v bežnom živote.

Na základe jednoduchého konceptu spolu vyskladajú náplň budúcej ukážkovej záhrady. Spolu ju naplníme typickými permakultúrnymi prvkami a využijú pritom čerstvo naučené zásady.

„Budeme sa vzdelávať, kresliť, tvoriť a hlavne sa veľa rozprávať. A čo je najlepšie, náš návrh sa zhmotní v realitu!“ uvádza BZ.

Pre ďalšie, už budovateľské, workshopy budú určené ďalšie dátumy v auguste a septembri. Dorovoľníci sa môžu prihlasovať cez emailové adresy. martina.veresova@uniag.sk; noemi.peterova@uniag.sk, alica.benova@uniag.sk.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password