V bode.K7 sa budú pravidelne konať stretnutia kultúrnych aktérov

Stretnutia majú viesť k podpore života na pešej zóne.

Asociácia divadelná Nitra pozvala do svojich priestorov v bode.K7 aktérov kultúrneho a kreatívneho priemyslu Nitry. Na premiérovom brunchik7 sa zúčastnili zástupcovia Iuventy, Libressa, Nitrianskej komunitnej nadácie, Botanickej záhrady, Základnej umeleckej školy Jozefa Rosinského, Kreatívneho centra Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, Nitrianskej komunitnej nadácie a DOMOF Creativity.

Nový kultúrny bod im predstavili výkonná riaditeľka Asociácie Darina Kárová a manažérka bodu.K7 Anna Šimončičová. „B.K7 je okrem iného aj bodom na stretnutia s kolegami z kultúrneho a kreatívneho priemyslu, ktorý podporí možnosti spolupráce v tejto oblasti a v ktorom budeme mať možnosť spoločne rozvíjať nové projekty,“ povedala Anna Šimončičová.

Dlhodobým partnerom boli tiež predstavené možnosti vzájomnej spolupráce. Na brunchi sa budú stretávať každý mesiac.

Podľa Anna Šimončičovej má pravidelné stretávanie s kolegami viesť k oživeniu pešej zóny a koordinácii. Neformálny brunch má prispieť k pozitívnym vzťahom. „Naši partneri budú mať možnosť zapojiť sa do programu bodu.K7, rozvíjať spoločné koprodukčné projekty, vzájomne si napomáhať pri propagácii či dobrovoľníctve. Samozrejme, sme otvorení aj spolupráci pri našom najväčšom projekte, Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra,“ dodala Šimončičová.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password