V areáli nitrianskej nemocnice vyrástol maltézsky stan

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu sa do areálu Fakultnej nemocnice v Nitre vracia zdravotnícky stan nitrianskeho centra Maltézskej pomoci Slovenska.

(zdroj: TASR) V areáli Fakultnej nemocnice v Nitre opäť vyrástol maltézsky zdravotnícky stan. Na základe požiadavky vedenia nemocnice ho bezodplatne poskytlo nitrianske centrum Maltézskej pomoci Slovensko. Stan je potrebný pre tých, ktorí sa musia testovať na ochorenie COVID-19, informoval Tibor Ujlacký z Maltézskej pomoci Slovensko – centrum Nitra.

Stan bude v prípade nepriaznivého počasia a počas chladných zimných nocí slúžiť ako útočisko pre pacientov čakajúcich na vyšetrenie v COVID ambulanciách kliniky.

Modulárny nafukovací zdravotnícky stan fungoval v predchádzajúcich dvoch vlnách pandémie ako záchytné miesto pre pacientov postihnutých ochorením COVID-19. „Keď sme ho v júni zbalili, nádejali sme sa, že už ho viac nebude treba. Je október 2021 a fakultná nemocnica nás opäť požiadala o pomoc a zapožičanie nášho stanu, ktorý bude slúžiť, až kým sa táto pandémia neskončí,“ skonštatoval Ujlacký.

Televízia Nitrička

Forgot Password